X
ساحره - چگونه در 5 مرحله زندگی خود را متحول کنیم؟ s

ساحره - چگونه در 5 مرحله زندگی خود را متحول کنیم؟

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 67
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 66
» بازديد سال : 735
» بازديد کل : 735
» اعضا : 0
» مطالب : 17

چگونه در 5 مرحله زندگی خود را متحول کنیم؟


تاریخ انتشار پست : 1399/11/11 بازدید : 0

در این مقاله (منبع: https://newtechs.ir/japanese-5s-system/) قرار است راجع به سیستم 5s  ژاپنی صحبت کنیم که در 5 مرحله زندگی شما را متحول می کند. با ما همراه باشید.

فلسفه 5S نمایانگر راهی برای تمرکز و تفکر در جهت سازماندهی و مدیریت بهتر فضای کار ، به ویژه با از بین بردن 8 ضایعات تعریف شده توسط سیستم تولید ناب است. این یکی از پرکاربردترین و اساسی ترین اجزای تولید ناب است. کاربرد ساده و منطقی آن به عنوان یک نیروی تثبیت کننده در استراتژی های ناب بسیار کارآمد و قابل اعتماد است.

5S روشی برای سازماندهی فضای کاری برای ایجاد ایمن ، کارآمد و موثر است. هدف 5S ایجاد محیطی پاک و بدون سر و صدا است که به افراد امکان می دهد بدون اتلاف وقت کار خود را انجام دهند و در عین حال خطر آسیب دیدگی را نیز کاهش دهد.

 

پنج کلمه در 5S نشان دهنده پنج مرحله برای رسیدن به این هدف است. آنها مرتب ، تنظیم ، درخشش ، استاندارد و پایدار هستند. Lean این کلمات را در ژاپنی اصلی پایه گذاری می کند: seiri ، seiton ، seiso ، seiketsu و shitsuke.

 

5S یکی از ملفه های اصلی در از بین بردن هشت پسماند Lean هنگام راه اندازی ایستگاه کاری است. گرچه در بین پرکاربردترین و اساسی ترین اجزای تولید ناب قرار دارد ، اما کاربرد عقل سلیم نیز تقریباً در هر محیطی کار می کند.

 

در اینجا یک مرور کلی از پنج مرحله وجود دارد.

مرتب سازی

 

در این گام اول ، کارگران همه چیز را در یک فضای کاری به آنچه مورد نیاز است و آنچه مورد نیاز نیست طبقه بندی می کنند. بعضی از آنها از سیستمی به نام "برچسب گذاری قرمز" استفاده می کنند که در آن هر موردی که برای فرآیند لازم نیست در مرحله مرتب سازی با برچسب قرمز قرار می گیرد. این موارد کنار گذاشته می شوند و بعداً ارزیابی می شوند. کارگران به ندرت از وسایل در نزدیکی استفاده می کنند ، اما نه در محل کار. آنها وسایل ناامن را دور ریخته و بهم ریخته اند.

 

مرحله مرتب سازی اولین قدم برای استفاده موثرتر از فضا با پاکسازی موارد خطرناک و بی نظمی است که باعث حواس پرتی برای انجام کار می شود.

تنظیم

 

Set یا Set in Order از این توصیه پیروی می کند: "مکانی برای هر چیز و هر چیزی در جای خود." کارگران اقلام را بر اساس استفاده قرار می دهند ، و موارد مورد نیاز اغلب در نزدیکی آنها قرار دارند. به هر موردی که از مرحله مرتب سازی عبور کند فضای ذخیره سازی داده می شود. در برخی موارد ، کارگران می توانند با استفاده از برچسب های کد رنگی ، فضاهای ذخیره سازی را به راحتی شناسایی کنند.

 

مرحله تنظیم در نظم ، یک فضای کار ارگونومیک ، منظم و بدون سر و صدا ایجاد می کند که در آن کارمندان آنچه را که لازم دارند نزدیک خود دارند و می دانند هر مورد را در کجا ذخیره می کنند. این باعث می شود فضای کار با استرس کمتری ایجاد شود.

درخشش

 

با نابسامانی و فضای ذخیره سازی سازمان یافته ، وقت تمیزکاری است. پس از تمیزکاری اولیه ، کارگران هر روز (بعضی اوقات دو بار در روز) ایستگاه را تمیز می کنند. با این کار سودهای حاصل در مرحله مرتب سازی و تنظیم حفظ می شود. نظافت شامل محل های ذخیره سازی ، ماشین آلات ، تجهیزات ، ابزار و سطح کار است.

 

مرحله Shine فضای مطبوع تری را برای کارمندان ایجاد می کند که دیگر مجبور به مبارزه با گرد و غبار ، خاک و شلوغی نیستند. تمیز کردن منطقه هر روز همچنین منجر به سطح بالاتری از خرید کارمندان برای روش 5S می شود.

استاندارد کردن

 

این مرحله شامل ایجاد روشهایی برای حفظ سه مرحله اول است. کارمندان در ایجاد مجموعه ای از استانداردها مشارکت می کنند که بر حفظ فضای کاری پیش رو حاکم باشد. وقتی این "عادی جدید" به عادت تبدیل شود ، همه عادت های قدیمی از بین می روند. البته این ممکن است قبل از عادت به نظارت و اعمال قانون نیاز داشته باشد.

 

مرحله استاندارد سازی از سه مرحله اول پیشرفت و تغییر رفتار را طی می کند و آنها را به یک روش استاندارد تبدیل می کند.

پایدار باش

 

در Sustain ، هدف پایبندی به قوانین جدید است. کارگران استانداردهای جدید را حفظ کرده و سه مرحله اول را هر روز تمرین می کنند تا زمانی که به صورت خودکار درآیند و روش پذیرفته شده انجام کارها شود. این مرحله آخر اغلب چالش برانگیزترین مورد را اثبات می کند. با این وجود ، بدون حفظ سیستم جدید ، تمام هزینه و تلاشی که برای ایجاد آن انجام شده است ، بی فایده خواهد بود.

 

مرحله پایداری 5S اغلب به آموزش و ارتباطات خوب نیاز دارد ، اما در نهایت منجر به راحتی کارمندان با روش های 5S خواهد شد.

 

سیستم 5S اگرچه پیچیده نیست ، اما هم در اجرای مراحل و هم در ادامه کار چالش هایی به وجود می آورد. قرار دادن 5S نه تنها می تواند به کاهش استرس و کارآیی افراد کمک کند بلکه باعث بهبود ایمنی محیط کار و کاهش زمان آموزش برای کارمندان جدید می شود.

 

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد